Ahoj všem cestovatelům,  chtěla jsem se zeptat, zda někdo ví, jak je to s letenkami zakoupenými teď u společnosti Wizzair.  Pokud si koupím letenku na červen a situace se nezlepší - tedy buď moje země, nebo cílová destinace budou stále uzavřeny a nebude možné letět, vrátí mi wizzair peníze, popřípadě vystaví mi voucher na budoucí lety? Nebo se už teď chrání nějakou klausulí , že nepojistí žádné budoucí lety, které se kvůli Koroně nebudou moci uskutečnit? Děkuji moc,   .

Wizzair - nově zakoupené lety v časech COVID

Založila ve fóru Letecké společnosti

Jak je na tom BTS - nejaky lety, co by se pravdepodobne mohly jeste zrusit? 

0 Citovat

Ma niekto skusenost, ci je mozny taky travelhack s dalsou prirucnou batozinou, ze si zakupim dalsie miesto, ako to byva napr pri hud. nastrojoch? Lebo stava sa, ze piority byva drahsie ako samotna letenka. 

Tu v poslednej otazke sa hovori o predmetoch o velkosti do 66 × 44 × 75 alebo 18 × 48 × 117 cm pri zakupeni dalsieho miesta, ale ratam, ze pod predmetmi nemyslia aj batozinu ale specialne samostatne predmety.

https://wizzair.com/sk-sk/inform...e/batozina

0 Citovat

Nevíte prosím, zda v případě zrušení zpátečního letu praha-tirana + tirana-praha platí poplatek za zrušení letu 60eur na každý let, tj. 120eur/os, nebo jen 60eur/os za komplet? Díky moc, bohužel nemáme flex :-(

0 Citovat

První možnost je správná a je to za každý segment a každou osobu na rezervaci. Takže pro dvě osoby tam a zpátky to bude 240 €. Dovolím si odhadnout, že výhodnější bude nedělat nic a nechat je propadnout.

0 Citovat

Jak je na tom W6 s lety do Izraele? Lita se momentalne neco? Lety zakazane nejsou, ale zakaz vstupu do zeme se prodlouzil do 1.9 ted ctu Jerusalem post. 

0 Citovat

Gruzie na prázdniny zrušená. Zkoušel někdo volat na info linku a přehodili mu letenky o rok? Případně má smysl to zkoušet?

0 Citovat

Ne, tohle neproslo. Ale nevylucuje se, ze ty budes uspesnejsi. Kazdopadne co jsem vypozoroval jejich postup, tak posun o vic jak 60dnu musi schvalovat supervisor. 

0 Citovat

Také mně zrušili srpnové VIE-KUT, kupované za kredit z kreditu 6.7. a teď připsáno 120%. Což je mně ale na h.....:-( I když lepší zrušený let, než kdyby se konal bez nás... 

0 Citovat

Tak jsem to zkusil. VIE - KUT na příští léto přehodit nejde, ale když jsem se ptal jestli by to šlo na prosinec 2020, tak to prý jo, jen se nemám dlouho rozmýšlet, protože se to může změnit. 

Jinak postup stejný, operátor se šel zeptat šéfa a ten mu potvrdil možnosti.

  

0 Citovat

Jak to vypada s linkou PRG-LCA? Zahajil ji Wizz a pote prerusil do 1.srpna, ci ani nedoslo na zahajeni jeste? Co vim, tak uz linka mela litat. 

0 Citovat

PRG-LCA se má začít létat od 1.8., takže zatím bezezměny... Ovšem cenový vývoj moc nenasvědčuje nějakému naplnění kapacit... Lze jen doufat ve zrušení testů nebo zrušení letů :D

0 Citovat

ja si asi v listopadu presmeruji Eilat na Larnacu, coz system Wizzu umoznuje :)

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Jak je na tom W6 s lety do Izraele? Lita se momentalne neco? Lety zakazane nejsou, ale zakaz vstupu do zeme se prodlouzil do 1.9 ted ctu Jerusalem post. 




Včera jsem viděl při nocování na letišti ve Vídni, že do Tell Avivu letěl z Vídně hned první ranní spoj (wizzAir).
0 Citovat

Tipy, kam smerovat na refundaci jiz zakoupene lety s wizz flex? Baku zruseno az do konce srpna, i Gruzie.. potencial tak vidim na letech z Vidne do rizikovych zemi na zacatek srpna ci Kazachstan na 2 srpnove terminy. Co myslite, jeste nejaky kandidat?

0 Citovat

Pokud najdeš podobnou cenu, tak Španělsko-Vídeň od začátku srpna. Možná i Chorvatsko-Vídeň. Nejspíš rozšíří svůj seznam. Vzhledem k tomu, že se jedná o landing ban, tak rozhodně v tomto směru.

0 Citovat

Spanelsko-Viden je jistota ci tip?

0 Citovat

Neprisel jste nekdo na hack, jak platit u Wizzairu kreditem letenky, ktery kupujete pro znamy a vy nejste pasazer na danem letu? Jednu dobu mi to tusim slo, ale ted uz to zas platbu kreditem nenabizi. Mam za to, ze v tom musi byt nejaky hacek. 


P.s. O tom, ze se lze pridat do seznamu pasazeru a prikoupit si flex a pote po zaplaceni se z neho odebrat vim. Hledam ale jednodussi cestu.

0 Citovat

Hele Ivo, já už jsem se chtěl zeptat několikrát, kde bydlíš, stačí kraj...

0 Citovat

cali napsal(a):

Hele Ivo, já už jsem se chtěl zeptat několikrát, kde bydlíš, stačí kraj...

Musím se přiznat, že já taky, ale v poslední době to tu vypadá celkově jako v Karviné v hospodě po 10 rumech a deseti pivech, takže se vlastně ničemu nedivím.

0 Citovat

Ivo napsal(a):

Neprisel jste nekdo na hack, jak platit u Wizzairu kreditem letenky, ktery kupujete pro znamy a vy nejste pasazer na danem letu? Jednu dobu mi to tusim slo, ale ted uz to zas platbu kreditem nenabizi. Mam za to, ze v tom musi byt nejaky hacek. 


P.s. O tom, ze se lze pridat do seznamu pasazeru a prikoupit si flex a pote po zaplaceni se z neho odebrat vim. Hledam ale jednodussi cestu.

Nevím, nešlo mi to nikdy. Pokud to opravdu někdy možné bylo, tak jsem to asi zrovna nepotřeboval a nezjistil. 

0 Citovat

Máte někdo osobní zkušenost s provedením dobrovolného testu na COVID-19 v Praze před cestou do zemí, které ho po nás vyžadují? Zejména mi jde o dobu vystavení výsledku + potvrzení (ideálně na papíře/emailu v angličtině). Někde totiž uvádějí, že výsledky jsou druhý den, jinde až po 48h a téměř nikde nespecifikují formát potvrzení.


03.08. se vracím z Albánie (oranžová země, potřebuji test po přiletu do PRG)

08.08. letím na Kypr (pro ně jsme "oranžoví" my, takže potřebuji potvrzení o negativním testu při příletu na LCA, který byl proveden max 72h před odletem)

0 Citovat

Prosim, mohli by ste mi niekto overit nasledujuci case.

Ak mam wizz flex a letenky napr. vienna-rhodes kupene na prosinec. Je mozne tuto rezervacku pomocou wizz flex zmenit napr. na zari vienna-zakynthos? .-) Ide mi o to, ci sa da s wizz flex menit aj dozadu datumovo... Diky moc za info.
0 Citovat

@Bonzaq Mám dobrou zkušenost s Prevedig. cz v Praze Bohnicích. Nejmíň mě to tam bolelo (teda vůbec), příjemná odběrčí, fér cena a hlavně i bez expresního příplatku byly výsledky z dopoledního odběru ten samý den po 14. hodině (zkušenosti z května a června t. r.). 

0 Citovat

benq212 napsal(a):

Prosim, mohli by ste mi niekto overit nasledujuci case.

Ak mam wizz flex a letenky napr. vienna-rhodes kupene na prosinec. Je mozne tuto rezervacku pomocou wizz flex zmenit napr. na zari vienna-zakynthos? .-) Ide mi o to, ci sa da s wizz flex menit aj dozadu datumovo... Diky moc za info.


s Wizz flex muzes menit letenky naprosto libovolne, co se tyce mista odletu i priletu, stejne tak co se tyce datumu. Je to pouze hra s rozdilama - pokud je nova letenka levnejsi, pak tratis (rozdil uz nikdy neuvidis). Pokud je nova letenka drazsi, doplacis. Wizz flex na letence zustava donekonecna, tzn. takovychto zmen muzes delat klidne tisic.

0 Citovat

Ahoj, nevíte, jak to teď je, když má Vídeň zákaz příletů z Portugalska, jestli mi půjde stornovat i let tam? Alternativy jak se dostat rozumně zpět moc nejsou, ale nechci letenku nechat propadnout. 

0